Porozumienie pomiędzy CRI a Koepon, dotyczące połączenia firm

koepon

 

 

 

 

Zarządy Cooperative Resources International (CRI) i Koepon Holding BV zawarły porozumienie dotyczące połączenia sił. Decyzja nie jest jeszcze wiążąca, w pierwszej kolejności zaplanowane są badania rynku oraz pozostałe formalności, w tym także sprawy urzędowe. Ostateczne połączenie może nastąpić dopiero po dopełnieniu wszelkich formalności, w tym oficjalnych zgód zarządów obu firm oraz delegatów CRI.

W przypadku, gdy zapadną pozytywne decyzje, obie firmy będą mogły oficjalnie połączyć się w połowie 2018 roku.

 

Zarówno CRI, jak i Koepon, występując pod markami GENEX i Alta Genetics, są wiodącymi dostawcami z branży genetyki bydła oraz usług branżowych. Dodatkowo, zarówno CRI jak i Koepon, (Ag Software i AgSource), świadczą usługi w zakresie zarządzania stadem oraz prowadzą laboratoria analityczne, a także oferują usługi i produkty dla branży rolniczej.
CRI jest spółdzielnią hodowców, natomiast Koepon to własność prywatna. Spółdzielcza organizacja CRI będzie nadal kontynuowana, również w przypadku połączenia obu firm. Siedziba nowej firmy mieścić się będzie w amerykańskim stanie Wisconsin.

 

CRI (www.crinet.com) to spółdzielnia hodowców, z siedzibą główną w Shawano, Wisconsin. Jest to światowy lider w zakresie dostarczania doskonałego produktu, innowacyjności i wysokiej wartości usług dla swoich członków oraz klientów.

CRI świadczy szeroki wachlarz usług w różnych segmentach działalności gospodarczej: AgSource zajmuje się testowaniem i badaniami związanymi z branżą rolną i hodowlaną, przetwarzając te informacje na innowacyjne rozwiązania; GENEX to zaufany dostawca nowoczesnej i doskonałej genetyki bydła a MOFA GLOBAL wspomaga technologie w reprodukcji, poprzez doskonałej jakości produkty. Każdy z pracowników wyznaje zasadę innowacyjności, jedności, przywództwa i jakości.

 

Koepon Holding (www.koepon.com), mając głębokie korzenie w branży hodowli bydła mlecznego (rodzina Pon – właściciel firmy), jest połączeniem przedsiębiorstw, koncentrujących się na tworzeniu wartościowych produktów dla producentów bydła mięsnego i mlecznego. Dzięki wiodącym programom i usługom w zakresie rozrodu (Alta Genetics) oraz bogatemu oprogramowaniu do zarządzania stadem bydła mlecznego (Valley Ag Software) i najwyższej jakości preparatom dla cieląt (SCCL), Koepon pozytywnie wpływa na wyniki produkcyjne i ekonomiczne w stadach bydła. Firmę napędza pasja i duma pracowników – ludzi, którzy codziennie dążą do budowania wartości i wyników dla swoich klientów i partnerów.

http://genex.crinet.com/news3151/AgreementOnPlansToMergeKoeponCRI