Gratulacje dla hodowców!!!

Jałóweczka wyhodowana przez Państwa Emilię i Grzegorza Kulesza zdobyła tytuł WICECZEMPIONA podczas XXVII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie (4-5.09.2021). Ojcem tej urodziwej jałówki jest buhaj CROWN ROYAL (CA 110296877), wybitny pokrojowiec klasy STyle Genetics (Pokrój +3.30, Wymię +2.38) z oferty TOP GEN. Na zdjęciach jałóweczkę prezentują córki Państwa Kulesza wraz z rodzicami.
Czytaj dalej

Nasienie seksowane z ST: 4M High PurityT

Nasienie seksowane High Purity – STgenetics®

Navasota, Texas;

STgenetics® nadal podąża w kierunku najnowszych technologii i rozwiązań, które można wykorzystać w nowoczesnej hodowli bydła. Coraz większy nacisk ze strony farmerów (USA) na produkcję zdrowych, wydajnych i wysoce produktywnych jałówek mlecznych – z całkowitym wyeliminowaniem byczków HF z systemu – skłonił firmę ST do podjęcia działań w tym kierunku. Czytaj dalej

Zmiany w indeksie „łatwość wycieleń” w wycenie sierpniowej

 

Wraz z wyceną sierpniową 2020 pojawią się zauważalne zmiany w indeksie ŁATWOŚĆ WYCIELEŃ.

Indeks łatwość wycieleń historycznie

Historycznie, średnia baza fenotypowa dla rasy HF została ustalona na 8,0%. Po aktualizacji indeksów w kwietniu 2020 okazało się,że indeksy opisujące łatwość wycieleń nie odpowiadają rzeczywistym sytuacjom, które mają miejsce na gospodarstwach. Baza genetyczna została zaktualizowana, ale nie baza fenotypowa – która utrzymuje się na stałym poziomie od kilku już lat.

Czytaj dalej